Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W dniu 21 czerwca uczniowie naszej szkoły ostatni raz przed wakacjami usłyszeli dźwięk szkolnego dzwonka. Szelest wręczanych świadectw towarzyszył wszystkim oddziałom „Ósemki”, jednak uczniowie wyróżniający się odpowiednio wysoką średnią ocen, odebrali cenzurki oznaczone biało – czerwonym paskiem z rąk Pani Dyrektor Agnieszki Trzeszczak. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Klasa Ia

Jakub Pietrzak, Iga Dobrosz, Fabian Świętek.

Klasa IIa

Kacper Smyła, Amelia Klimczak, Nina Kowalewska, Olivia Luque, Leonia Łachacz, Maja Swędrak, Filip Świątek.

Klasa IIIa

Michał Milecki, Maja Domańska,  Anastasiia Kravtsova,  Kyrylo Viazovykh, Viktoriia Yarova, Julia Gąsiorowska, Hubert Banaszczyk.

klasa IVa

Teodozja Łachacz, Sebastian Raźny, Zuzanna Widawska, Wiktoria Gajewska, Remigiusz Domański-Hachułka, Mane Isajanyan, Filip Ataseven, Krystian Pietras, Laura Grodzka.

klasa Va

Justyna Raźna, Natalia Sobala.

klasa Vb

Amelia Sałata.

klasa VIa

Zuzanna Pietras, Aleksandra Pietrzak, Nina Kopka, Alicja Szwarczewska, Martyna Dobrosz, Eliza Zalas.

klasa VIIa

Alan Chadrysiak

klasa VIIIa

Zofia Łachacz, Krystian Tomczyk, Miłosz Tobieński.

Najwyższą średnią ocen – 5,86 uzyskała uczennica klasy 4a Teodozja Łachacz, Zofia Łachacz, kl. 8a – 5,57; Krystian Tomczyk, kl.8a – 5,35.

Jeden uczeń nie opuścił żadnego dnia nauki:

– Alan Chadrysiak, kl. VIIa

Wyróżnieni zostali także uczniowie działający w SK PCK. Nagrody wręczyła opiekunka SK p. Luiza Stanecka. Podziękowania otrzymali: Dominik Dzikowski, Julia Lewandowska, Amelia Dratwicka, Wiktoria Pijewska, Krystian Tomczyk, Wiktoria Patora, Dorian Kaczyński.

Podziękowania od p. Joanny Jarmakowskiej za pracę w Samorządzie Szkolnym otrzymali: Krystian Tomczyk, Wiktoria Pijewska, Aleksandra Graczykowska, Amelia Dratwicka, Dorian Kaczyński.

Uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem miało miejsce w sali gimnastycznej i wyprzedzało pożegnanie przez społeczność szkolną najstarszej klasy, 8a. Uczniowie tej klasy przekazali sztandar szkoły z wizerunkiem naszej patronki, Jadwigi Wajsówny, młodszym klasom, a także złożyli ślubowanie uczniów klasy ósmej. Uwieńczeniem tego dnia była cześć artystyczna przygotowana przez przyszłych absolwentów. Posłużywszy się tekstem lubianej przez wszystkich komedii Aleksandra Fredry „Zemsta”, przedstawili oni dzień z życia swojej klasy, z uwzględnieniem swoich charakterystycznych cech osobowości, wyglądu, zachowania. Aby zachować w pamięci ten wyjątkowy dzień, młodzież klasy 8a odśpiewała wspólnie z uczennicą klasy 5a, Justyną Raźną,  najnowszą piosenkę Sanah, której słowa: „Kto nie skropił chleba łzami, ten nie będzie apetytu miał…” wybrzmiały niczym motto wskazujące na sens szkolnych, ale też życiowych wzlotów i upadków każdego ucznia. Życzymy wszystkim powodzenia w kolejnych latach nauki! Udanych wakacji!

Agnieszka Janusek