Gimnastyka artystyczna i balet

Jesteśmy jedyną w Pabianicach szkołą o profilu sportowym z gimnastyką artystyczną, przepiękną dyscypliną sportu dla dziewcząt.

Młode adeptki gimnastyki stawiają pierwsze kroki zapoznając się z elementami gimnastyki podstawowej, akrobatyki i poznają przybory do gimnastyki artystycznej tj.: skakanka, obręcz, piłka, wstążka czy też maczugi.

Głównym celem zajęć jest podnoszenie sprawności ogólnej dzieci będącej podstawą właściwego rozwoju młodego organizmu, a w szczególności:

  • wszechstronnego i harmonijnego rozwoju organizmu
  • uświadomienia potrzeby i konieczności czynnego uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej w życiu codziennym, tak jak np. w naszym przypadku jest gimnastyka artystyczna.

Życzymy wszystkim dziewczynkom uczęszczającym na zajęcia dużo wytrwałości i wielu sukcesów na zawodach i występach, jak również wiele  zadowolenia z poznawania tajników gimnastyki.

AKTUALNOŚCI GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA I BALET

Dzień przedszkolaka w naszej szkole

19 września 2019
W czwartek 19 września gościliśmy w naszej szkole grupy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Pabianicach. Nasi mali goście ...Czytaj dalej...

Festyn Rodzinny „Aktywne Pabianice”

15 września 2019
W niedzielę, 15 września na terenie Pabianickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Lewityn” odbył się wielki festyn rodzinny pod hasłem „Aktywne ...Czytaj dalej...