Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

„Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” Taki był cel tegorocznego 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który przypadł na 28 stycznia 2024r. Uczniowie naszej szkoły włączyli się do tej akcji tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych – 25 stycznia, kupując losy w loterii fantowej. Salę, w której zorganizowano loterię, wypełniały emocje towarzyszące nabywaniu kolejnych losów i oczekiwanie, jaki gadżet przekazany zarówno przez pabianicki sztab WOŚP-u, jak i zorganizowany przez społeczność szkolną, zostanie wylosowany. Loteria cieszyła się dużą popularnością wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły powodując szybkie napełnianie puszki Orkiestry. Wśród wylosowanych przedmiotów pojawiły się koszulki, czapki, flagi, kubki, worki, smyczki z logo WOŚP-u oraz inne drobne gadżety przyniesione przez uczniów i nauczycieli. Uczestnicy mogli też zakupić przygotowane przez rodziców naszych uczniów ciasta i desery – dochód z ich sprzedaży również trafił do Orkiestry!

Po komisyjnym otwarciu puszki, które nastąpiło w dniu finału okazało się, że nasza szkoła stanęła na wysokości zadania – pobiła zeszłoroczną kwotę. Udało się zebrać: 2065,12 zł!!!

Serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się do akcji. Do zobaczenia za rok!

(pb)