17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Chyba mało jest osób na tym świecie,  które nie przepadają za tym milusińskim zwierzakiem. To bardzo sprytne i zwinne zwierzę, które uwielbia chadzać własnymi drogami. Jego rola na ziemi jest nadal niedoceniona ponieważ jak nikt inny potrafi poradzić sobie z inwazją gryzoni. Koty to również wspaniali odstresowywacze, a ich głaskanie to jedna z przyjemniejszych form relaksacji.

W piątek 16 lutego nasza szkoła obchodziła Dzień Kota w nietypowy sposób. Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub PCK zorganizowali sprzedaż tostów oraz ciasteczek. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pabianicką fundację MIAUCZYKOTEK opiekującą się porzuconymi kociakami. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup karmy, lekarstw oraz akcesoriów niezbędnych dla kociaków.

Gorące podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy zaangażowali się w przygotowanie i sprzedaż tostów, nauczycieli, za zakup potrzebnych artykułów spożywczych oraz całej społeczności uczniowskiej, która wsparła akcję kupując pyszne tosty. Zebraliśmy 284 zł.

Dziękujemy SU, PCK.

(jj)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.