Wielkie wydarzenie z udziałem reprezentantów naszej szkoły! W minionych dniach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 8 w Pabianicach – Julia Sobala oraz Filip Pietrzak, pod czujnym okiem opiekuna, pani Joanny Jarmakowskiej – wzięli udział w I Forum Młodych. Wydarzenie, które zostało zorganizowane przez Urząd Miejski w Pabianicach, zgromadziło młodzież ze wszystkich pabianickich szkół podstawowych oraz najważniejszych przedstawicieli lokalnych władz.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. Prezydent Miasta Grzegorz Mackiewicz, Zastępca Prezydenta pani Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Iwona Marczak oraz radni. Dla zaproszonych uczniów była to wyjątkowa okazja, aby od kuchni poznać mechanizmy rządzące naszym miastem. Podczas sesji szczegółowo omówiono:
Zasady funkcjonowania i zadania Rady Miejskiej.
Procedury tworzenia i zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego.
Kreatywność i integracja – pomysły SP8
Głównym punktem programu były warsztaty, podczas których młodzi radni mogli zgłosić własne pomysły na projekty dedykowane młodzieży. Co ciekawe, uczniowie ze wszystkich szkół byli wyjątkowo zgodni – prezentowane pomysły skupiały się wokół aktywności fizycznej oraz integracji rówieśniczej. Nasza reprezentacja godnie broniła barw „Ósemki”, przedstawiając kreatywne propozycje na ożywienie przestrzeni miejskiej dla nastolatków. W wyniku końcowego głosowania zwyciężył projekt pod hasłem:
MŁODZIEŻOWE CENTRUM INTEGRACJI I ROZRYWKI „PRZYSTAŃ MŁODZIEŻOWA”
Niezmiernie cieszy nas fakt, że zwycięska koncepcja była bardzo zbliżona do propozycji przygotowanej przez uczniów naszej szkoły! To dowód na to, że doskonale rozumiemy potrzeby swoich rówieśników i potrafimy myśleć perspektywicznie.
Na zakończenie tego pełnego emocji dnia, wszyscy uczestnicy Forum otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Nie zabrakło również czasu na zakulisowe rozmowy oraz pamiątkowe zdjęcia z władzami Pabianic.
Julii, Filipowi oraz pani Joannie Jarmakowskiej serdecznie gratulujemy świetnej postawy i godnego reprezentowania Szkoły Podstawowej nr 8. Udowodniliście, że głos młodych ma realną siłę!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia w naszej galerii.








Brak komentarzy