„Serce z Internetu – czyli, czy można znaleźć przyjaźń w sieci?”

dniu 17.04.2024 uczniowie klas V, VI i VII udali się do kina Tomi na spektakl teatralny, pt. „Serce z Internetu – czyli, czy można znaleźć przyjaźń w sieci?”. Spektakl, to historia Julii, która zakochała się w Kamilu. Utrzymywała z nim kontakt tylko na tzw. Avatar Chacie. Długie i miłe rozmowy utwierdziły dziewczynę w tym, że znalazła bratnią duszę. Gdy dochodzi do spotkania pary, kończy się ono zerwaniem znajomości. Kamil w ramach zemsty nagrywa Julię i plik z nagraniem ukrywa na portalu Avatar Chat. Grozi, że udostępni film w sieci. Załamana dziewczyna prosi o pomoc skromnego Marcina, który odzyskuje plik z filmem i bezinteresownie jej pomaga.

Uczniowie mogli zobaczyć teatr „od kuchni”, biorąc udział w warsztatach z aktorami. Po zakończonym spektaklu uczennica naszej szkoły, Kamila Jantoń wzięła aktywny udział na scenie, prezentując emocje ciałem i gestem. Opiekunami wyjścia były pedagog – Anna Jabłońska oraz psycholog szkolny – Marie-France Catalanotti.

(aj)