Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek


Drodzy uczniowie

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest co roku 8 maja. Wydarzenie to jest powszechnie obchodzonym świętem, rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, odbywający się w dniach 8 – 15 maja. Podejmowane w tym czasie różne działania, mają na celu podkreślenie roli bibliotek i czytania w życiu każdego z nas.

 Nawiązując do promocji czytelnictwa, zapraszam oczywiście do czytania.

Wszystkich, którzy lubią wierszowane historie, z pewnością zadowoli utwór Marii Konopnickiej „Filuś, Miluś i Kizia: wesołe kotki”. Jest to znakomita bajka dla dzieci, które uwielbiają opowieści o niezwykłych przygodach, jakie mogą mieć wasze ukochane zwierzątka – koty. Główni bohaterowie tego wierszowanego, pełnego rymów opowiadania to: łakomy Filuś, psotnik Miluś i śliczna Kizia – Mizia. Poznacie także grzecznego Mruczusia i wiele innych kotów, którym w głowie tylko uciechy i zabawa. Dzięki tej bajce możecie się dowiedzieć, jakie mogą być konsekwencje rozmaitych figli.

Maria Konopnicka, to znana pisarka i poetka polska, autorka wierszy, poematów i opowiadań. Była wielką przyjaciółką dzieci, do których kierowała wiele swoich utworów.

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.