Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci


Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci czyli, poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest corocznie 2 kwietnia w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.(02.04.1805).

Celem tego dnia jest rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Dzień ten ma także zwrócić uwagę dorosłych na wartość książek w rozwoju młodego pokolenia. Święto zostało ustanowione w 1967 roku i od tamtej pory, co roku, inne państwo jest jego gospodarzem.
Polska była organizatorem Dnia Książki dla Dzieci w 1979 roku. Twórczość Christiana Andersena jest interesująca zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zawiera ponadczasowe treści i co najważniejsze, przekazuje egzystencjalną prawdę o człowieku i świecie. Jego baśnie od pokoleń wzruszają, także bawią i uczą dzieci na całym świecie.
Książki, które bez mała zostały przetłumaczone na prawie wszystkie języki świata, zabierają czytelników w magiczną podróż pełną czarów i bajkowych postaci. Niemały wpływ na popularność baśni mają również ilustracje wykonywane przez znanych rysowników.
Przy okazji Dnia Książki dla Dzieci, może uda nam się zachęcić najmłodszych, by zamiast spędzać czas na oglądaniu kreskówek lub przy grach komputerowych, odwiedzili świat baśni zapisany w książkach Andersena. 

(jl-b)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.