Dzień księgarza i telewizji dla dzieci


Co roku 13 grudnia obchodzimy Dzień Księgarza. Skromne i mało rozpowszechnione święto, przypadające w smutną rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w Polsce.

O księgarskim święcie w mediach coraz ciszej. Być może dlatego, że prawie nikt sprzedawcy stojącego między regałami nie kojarzy z wiedzą o książkach czy literaturze, a może dlatego, że ludzie coraz rzadziej wybierają tradycyjną książkę na rzecz e-booków, czy ekranizacji filmowych. Wizyta w księgarni może być ciekawym i ciepłym doświadczeniem. Księgarz na pewno doradzi, zaciekawi pozycją, o której normalnie byśmy nie pomyśleli.

Zastanówmy się nad tym dlaczego warto czytać książki.

  1. Przede wszystkim osoby, które dużo czytają są mądrzejsze
  2. Czytanie wpływa na naszą wyobraźnię, a także poprawia pamięć
  3. Czytanie zmniejsza stres.

Telewizja to obecnie, obok internetu, najpopularniejszy środek masowego przekazu, a telewizor obecny jest prawie w każdym domu. Telewizja ma wiele wad, ale ma też zalety.

Telewizja, to nie tylko „samo zło”

Dawkowana mądrze i z umieram może wnieść do życia dziecka i całej rodziny również i cenne wartości. Może uczyć – gdy wybierzemy odpowiedni program; bawić – kiedy bajka dostosowana jest do wieku dziecka; rozwijać wyobraźnię i wzbudzać ciekawość świata –  gdy maluch ogląda program przyrodniczy lub popularnonaukowy.

(kl)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *