Świat wiośnieje, w słońcu cały,

W świtach zórz…

Wróble się rozświergotały:

„Cóż, czy już?”

Julian Tuwim, Już w powietrzu wiosnę słyszę

Tak, to już pora, aby przywitać wiosnę. Dzisiaj uroczyście i w radosnej atmosferze pożegnaliśmy panią Zimę, którą symbolizowały wykonane z surowców wtórnych Marzanny. Uczniowie klas I-III wykazali się ogromną pomysłowością, wykonane przez nich kukły nie straszyły tradycyjnie ponurym wyglądem. Wszystkie były wielokolorowe, posiadały misternie upięte szaty, wiele dodatkowych ozdób,  a nawet promienny uśmiech na twarzy. Jury, któremu przewodniczyła p. Dyrektor Agnieszka Trzeszczak, musiało zmierzyć się z trudnym wyborem, której klasie przyznać 1. miejsce. Ostatecznie wszystkie kukły Marzanny zajęły pierwsze miejsce na podium. Podobny dylemat jury miało z wyborem zwycięzcy w kategorii klas IV-VIII. Starsze klasy przygotowały niezwykle kreatywny pokaz mody ekologicznej damskiej i męskiej. W tym roku wszystkie klasy prześcigały się w pomysłach na najoryginalniejsze dodatki modowe w sezonie wiosna/lato 2024. Obejrzeliśmy ciekawe kapelusze, torebki i plecaki wykonane m.in. z kolorowych folii i korków, siatek po warzywach, plastikowych butelek i wielu innych niepotrzebnych już materiałów, które uczniowie gromadzili w swoich pracowniach.

Atmosfera podczas naszej wiosennej zabawy była niesamowita. Mamy nadzieję, że zima odeszła od nas na dobre i przyjdzie już cieplutka wiosna, którą dzisiaj witali z takim zaangażowaniem wszyscy  uczniowie i nauczyciele.

(mw)