6 lutego w Hali Sportowej im. Pabianickich Olimpijczyków odbył się trening z olimpijczykami. Zajęcia prowadziło troje zawodników, reprezentantów naszego kraju podczas igrzysk olimpijskich.

Dzieci podzielone zostały na trzy zespoły. Pierwszy zespół trenował pod okiem Urszuli Kielan, lekkoatletki specjalizującej się w skoku wzwyż, srebrnej medalistki Igrzysk Olimpijskich z Moskwy 1980. Druga grupę trenowała Joanna Hentka (Leszczyńska), wioślarka, brązowa medalistka olimpijska w czwórce podwójnej z Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016, uczestniczka IO Londyn 2012. Kolejną grupę trenował Filip Wypych, pływak, olimpijczyk z Rio de Janeiro 2016.

Każda grupa przeszła trening u każdego z olimpijczyków. Trenerzy poprowadzili ćwiczenia związane z ich dyscypliną. Były ćwiczenia charakterystyczne dla lekkoatletyki, a także wioślarstwa i pływania. W przerwach między ćwiczeniami była okazja do obejrzenia z bliska olimpijskich medali.

Na zakończenie spotkania były wspólne zdjęcia i autografy. Z naszej szkoły udział w treningu z olimpijczykami wzięli: Wiktoria Gajewska, Jakub Herman, Filip Pietrzak, Julia Sobala, Maja Wysocka, Nadia Wysocka.