Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym


W dniach 18 – 24 października b. r. w Hali MOSiR odbywają się Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym Federacji GPC. Dyscyplina składa się z trzech konkurencji: przysiadu ze sztangą, tzw. martwego ciągu, który polega na podniesieniu sztangi z ziemi i jej utrzymaniu w powietrzu oraz na wyciskaniu sztangi leżąc. Przez tydzień Pabianice są stolicą sportów siłowych dla zawodników z całego świata.

W tej wyjątkowej imprezie udział bierze blisko 550 najlepszych sportowców. Podczas Mistrzostw dla uczniów szkół podstawowych realizowany jest projekt profilaktyczny: „WF to podstawa, zwolnienie zła sprawa”. Podczas pierwszego etapu projektu uczniowie mogą przyjść i oglądać zmagania sportowców w zawodach, mogą porozmawiać z najpopularniejszymi siłaczami, robić wspólne zdjęcia, zbierać autografy. W ramach realizacji pierwszego etapu projektu w środę na trybunach zasiadła grupa uczniów naszej szkoły. Zasady rozgrywania zawodów przybliżył nam wielokrotny mistrz i rekordzista świata pan Hovhannes Yazichyan, Dyrektor Sportowy Mistrzostw. Uczniowie dopingowali zawodników startujące w przysiadzie ze sztangą oraz wyciskających sztangę leżąc.

Drugi etap projektu realizowany będzie po zakończeniu Mistrzostw. Uczniowie szkół będą uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego: „Zdrowie, dieta, sport”, które poprowadzą Mistrzowie Świata i Europy. Lekcje dla uczniów naszej szkoły obiecał poprowadzić pan Hovhannes Yazichyan. Już nie możemy się doczekać😊

Komentowanie zablokowane