„Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce!” – słowa te, zaczerpnięte z wiersza Cypriana Kamila Norwida pt.: „*** (Cóż bo mózg? rozum co? …)”, stały się mottem naszej dzisiejszej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie podczas występu podziękowali dyrekcji, nauczycielom, a także pracownikom obsługi i administracji  za trud włożony w ich wychowanie, opiekę oraz wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy.

Tegoroczne obchody Dnia Nauczyciela były również dla nas okazją do uczczenia innego ważnego święta. 16 października to data szczególna dla naszej szkolnej społeczności. W tym dniu obchodzimy rocznicę nadania naszej szkole imienia wybitnej olimpijki Jadwigi Wajsówny. Z tej okazji tradycyjnie odbył się pieszy rajd ulicami Pabianic. Każda klasa miała do pokonania wyznaczoną trasę, podczas której na tzw. „punktach” były do wykonania przeróżne zdania. Uczniowie musieli wykazać się ogromną zręcznością oraz zwinnością, aby wykonać swoje zadania jak najlepiej i zdobyć maksymalną ilość punktów dla swojej klasy. Zwyciężyły klasy: III a i VII a, które zdecydowanie wyprzedziły swoich rywali. Podczas rajdu uczniowie klasy VIII a udali się na cmentarz, aby w imieniu szkolnej społeczności złożyć kwiaty na grobie  patronki. To obowiązkowy punkt naszej uroczystości, o którym zawsze pamiętamy.

Po zakończonym rajdzie uczniowie byli już zmęczeni, jednak w doskonałych humorach przystąpili do wykonania kolejnego zadania, tym razem z edukacji ekologicznej. Każda klasa przygotowała zimowe schronienie dla owadów. Powstały wspaniałe domki dla biedronek, dzikich pszczół i innych owadów. Wszyscy musimy pamiętać o tym, że owady nie tylko nas żywią – zapylając rośliny, umożliwiają im wytwarzanie owoców – ale także bronią nas przed szkodnikami i są sprzymierzeńcami w walce z nimi.

Wspomniana już wcześniej akademia z okazji Dnia Nauczyciela rozpoczęła się o godzinie 12.

Pani Dyrektor, Marzenna Majchrzak, w wielu ciepłych słowach podziękowała pracownikom szkoły za dotychczasowe zaangażowanie i pracę. Pani Dyrektor wspomniał również o wyjątkowym wyróżnieniu dla naszych pedagogów: p. Katarzyny Olewińskiej, która za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej nadawany przez Ministra Edukacji Narodowej oraz p. Pauliny Kacperskiej, która otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Pabianic. Pani pedagog i pani psycholog serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Po części oficjalnej wystąpili się nasi wspaniali artyści. Chór oraz szkolny zespół muzyczny wykonali kilka piosenek, które ukazywały obraz życia szkolnego oraz wyrażały podziękowania dla nauczycieli, z kolei uczennice klasy VIII a słowami poetów starały się przedstawić, jak duży wpływ na młodego człowieka mają jego mentor i przewodnik ( „A ileż się natrudzą, by z cierpkiego drzewa ulepić i umocnić wrażliwą nić sumienia”). Wiele radości wzbudziły występy naszych najmłodszych gimnastyczek. Pierwszoklasistki z wielką gracją i bez tremy wykonały układ z użyciem obręczy. Na koniec klasa III a zaprezentowała układ taneczny do piosenki „Tańcz, tańcz, tańcz”.

(mw)

Komentowanie zablokowane