Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym


W dniach 21 – 24 listopada b. r. w Hali MOSiR Włókniarz Pabianice odbywają się Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym Federacji WPA. Dyscyplina składa się z trzech konkurencji: przysiadu ze sztangą, tzw. martwego ciągu, który polega na podniesieniu sztangi z ziemi i jej utrzymaniu w powietrzu oraz na wyciskaniu sztangi leżąc. Przez cztery dni Pabianice są stolicą sportów siłowych dla zawodników z całej Europy. Dźwigają oni nieludzkie ciężary

zapewniając wielkie sportowe emocje. W tej wyjątkowej imprezie udział bierze blisko 500 najlepszych sportowców. Podczas Mistrzostw dla uczniów szkół podstawowych realizowane są 2 projekty profilaktyczne: „Łączy nas sport nie narkotyki”. „WF to podstawa, zwolnienie zła sprawa”. Podczas pierwszego etapu projektu uczniowie mogą przyjść i oglądać zmagania sportowców w zawodach, mogą porozmawiać z najpopularniejszymi siłaczami, robić wspólne zdjęcia, zbierać autografy. W ramach realizacji pierwszego etapu projektu w czwartek na trybunach zasiadła grupa uczniów naszej szkoły. Zasady rozgrywania zawodów przybliżył nam wielokrotny mistrz i rekordzista świata pan Hovhannes Yazichyan, Dyrektor Mistrzostw Europy. Uczniowie dopingowali zawodników i zawodniczki startujące w przysiadzie ze sztangą oraz wyciskających sztangę leżąc.

Drugi etap projektu realizowany będzie po zakończeniu Mistrzostw Europy. Uczniowie szkół będą uczestniczyć w zajęciach wychowania fizycznego: „Zdrowie, dieta, sport”, które poprowadzą Mistrzowie Świata i Europy w hali MOSiR.

(rm)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *