Na zakończenie pracy z lekturą „Mały Książę” Antoine᾿a de Saint-Exupéry᾿ego, uczniowie klasy VIIa otrzymali od nauczyciela języka polskiego zadanie przygotowania koszulek, na których umieściliby wybrany cytat z lektury wraz z własną interpretacją w postaci grafiki. Praca z koszulkami okazała się na tyle atrakcyjna, że uczniowie chętnie pracowali w skupieniu. Lektura „Małego Księcia” zawsze budzi ogromne emocje, więc uczniowie włożyli całe serce w ten projekt i przelewali te emocje na t-shirty. Inspirację do stworzenia ciekawych grafik stanowiły cytaty:

• Idąc prosto przed siebie, nie można zajść daleko.
  • Wśród ludzi jest się także samotnym.
  • „Oswoić” znaczy „stworzyć więzy”.
  • Jedynie dzieci wiedzą, czego szukają.
  • […] oczy są ślepe. Szukać należy sercem.

(AgJ)