Europejski Dzień Języków, międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone jest corocznie 26 września i na stałe zapisało się w kalendarzu imprez szkolnych.  Jego celem jest zachęcanie do nauki języków obcych oraz pogłębianie wiedzy kulturowej, na którą nie zawsze jest czas podczas lekcji języka obcego w szkole.  Nauczyciele, Sylwia Stankiewicz i Lech Sokołowski, zorganizowali w tym dniu prezentację multimedialną, na którą zaproszeni zostali uczniowie klas ósmych  pabianickich szkół podstawowych wraz z opiekunami. Pokaz dotyczący dwóch europejskich krajów, Niemiec i Anglii, odbył się w Bibliotece Miejskiej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prezentacji odpowiadając na pytania i komentując na bieżąco zdjęcia i filmy. Ósmoklasiści wykazali się przy tym dużą wiedzą i zaangażowaniem, a prowadzącym podziękowali na koniec gromkimi brawami. Po pokazie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawach, których celem było utrwalanie słów i zwrotów w języku angielskim.

(ss)