W niedzielę 13 września 2020 o godz. 11.00 odbyła się Pierwsza Komunia Święta dla dzieci w kościele św. Mateusza w Pabianicach. W tym wyjątkowym roku pandemii i o wyjątkowym czasie Sakrament przyjęło zaledwie 14 uczniów naszej szkoły (w tym 7 chłopców i 7 dziewczynek).

Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem o godz. 10.45. Wtedy nastąpiło uroczyste błogosławieństwo dzieci przez księdza i rodziców. Mszy św. przewodniczył i komunii świętej udzielił dzieciom proboszcz, ks. Andrzej Chmielecki. Podczas Mszy św. dzieci niosły dary ołtarza: świecę, chleb, dar od rodziców, ampułki oraz Hostię. Wszystkie dzieci ubrane były w piękne stroje komunijne: dziewczynki w białe sukienki, a chłopcy w garniturki. W świątyni panował pełen wzruszenia i radości nastrój. Wszyscy uczestnicy Mszy św. mieli okazję wysłuchać przygotowanych wierszy i pieśni w wykonaniu naszych dzieci.

Wśród zaproszonych gości obecna była p. Anetta Kmieć – wychowawczyni klasy.

Przed nami jeszcze Biały Tydzień, podczas którego dzieci będą codziennie uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18.00 i przyjmować Pana Jezusa do swoich czystych serc.

Biały Tydzień:

14 września 2020 (poniedziałek) – godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo, rozdanie pamiątek komunijnych i wspólne zdjęcie

15 września 2020 (wtorek) – godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo

16 września 2020 (środa) – godz. 18.00 Msza św.

, nabożeństwo

17 września 2020 (czwartek) – godz.18.00 Msza św., nabożeństwo

18 września 2020 (piątek) – godz. 18.00 Msza św., nabożeństwo,

Przez cały Biały Tydzień dzieci przychodzą w strojach komunijnych i z książeczką do nabożeństwa.