W niedzielę 8 maja 2022 o godz. 11.30 odbyła się Pierwsza Komunia Święta dla dzieci z klasy IIIA i IIIB w kościele św. Mateusza Apostoła i św. Wawrzyńca Męczennika w Pabianicach. W bieżącym roku szkolnym z naszej szkoły sakrament Eucharystii przyjęło 34 dzieci.

Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem. Wtedy nastąpiło uroczyste błogosławieństwo dzieci przez księdza i rodziców. Mszy św. przewodniczył i komunii świętej udzielił dzieciom proboszcz, ks. Paweł Kutynia. Podczas Mszy św. dzieci niosły dary ołtarza: świecę, chleb, dar od rodziców, ampułki oraz Hostię. Wszystkie dzieci ubrane były w piękne stroje komunijne: dziewczynki w białe sukienki, a chłopcy w garniturki. W świątyni panował pełen wzruszenia i radości nastrój. Wszyscy uczestnicy Mszy św. mieli okazję wysłuchać przygotowanych wierszy i pieśni w wykonaniu naszych dzieci.

Przed nami jeszcze Biały Tydzień, podczas którego dzieci będą codziennie uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18.30 i przyjmować Pana Jezusa do swoich czystych serc.

(rk)

Komentowanie zablokowane