W niedzielę 9 maja 2021 o godz. 11.00 odbyła się Pierwsza Komunia Święta dla dzieci w kościele św. Mateusza w Pabianicach. W trudnym czasie pandemii, ale zgodnie z planem, przyjęło Sakrament pokuty i Eucharystii 24 uczniów naszej szkoły (w tym 11 chłopców i 13 dziewczynek).

Uroczystość rozpoczęła się przed kościołem o godz. 10.45. Wtedy nastąpiło uroczyste błogosławieństwo dzieci przez księdza i rodziców. Mszy św. przewodniczył i komunii świętej udzielił dzieciom proboszcz, ks. Paweł Kutynia oraz ks. Adam Pieńkowski. Podczas Mszy św. dzieci niosły dary ołtarza: świecę, chleb, dar od rodziców, ampułki oraz Hostię. Wszystkie dzieci ubrane były w piękne stroje komunijne: dziewczynki w białe sukienki, a chłopcy w garniturki. W świątyni panował pełen wzruszenia i radości nastrój. Wszyscy uczestnicy Mszy św. mieli okazję wysłuchać przygotowanych wierszy i pieśni w wykonaniu naszych dzieci.

Przed nami jeszcze Biały Tydzień, podczas którego dzieci będą codziennie uczestniczyć we Mszy św. o godz. 19.00 i przyjmować Pana Jezusa do swoich czystych serc.

(rk)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *