Światowy Dzień Fair Play obchodzony był w tym roku przez naszą szkołę w dniu 13 września i zamienił się w prawdziwe święto sportu. Wzięła w nim udział cała społeczność szkolna czyli prawie 200 osób. Każda klasa miała na ten dzień inny pomysł, ale każdemu przyświecała wspaniała idea fair play. Klasy 1-3 wzięły udział w lekcji pokazowej gry w badmintona zorganizowanej przez Uczniowski Klub Sportowy 'Korona’ zajmujący się trenowaniem dzieci i młodzieży w tej dyscyplinie. Było mnóstwo gier i zabaw kształtujących szybkość, orientację oraz koordynację. Po lekcji dzieci mogły uczestniczyć w krótkich warsztatach na temat zasad fair play stosowanych w codziennym życiu.

Klasy 4-8 spędziły ten dzień na świeżym powietrzu korzystając z terenów zielonych otaczających naszą szkołę. Odbyły się pikniki połączone z gimnastyką poranną, wyścigami rzędów,  biegami, grą w badmintona oraz piłkę nożną. Uczniowie klasy 5a razem z wychowawcą wykonali imponujących rozmiarów plakat na temat bycia Fair play w codziennym życiu. Klasa 4a wzięła natomiast udział w lekcji nauki gry w szachy, na którą został zaproszony przedstawiciel Łódzkiego Klubu Szachowego. Nasi uczniowie mieli okazję poznać tajniki tej wspaniałej gry i spróbować własnych sił między sobą.

Najbardziej wytrwali uczniowie klas 5 – 8 wzięli udział w 10 kilometrowym marszu terenowym. Pomimo uporczywego upału pokonali bez przeszkód dość wymagającą trasę leśną łączącą Pabianice z miejscowością Rydzyny. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory pomimo, że  wszędobylskie komary dawały się ostro we znaki. Miło było popatrzeć na tak zaangażowaną gromadkę, która w myśl zasady fair play pomagała sobie wzajemnie na szlaku. W nagrodę i dla wzięcia oddechu uczniowie mogli spędzić trochę czasu na siłowni pod chmurką oraz placu zabaw na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach „BUSINKA”.

Jesteśmy przekonani, że Światowy Dzień Fair Play na stałe już zagości w tradycji naszej szkoły.

(jj)