W dniach 1 – 3 czerwca uczniowie klas czwartych i piątych wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Gdańska. Celem wyjazdu było poznanie historii i zabytków, budzenie wśród uczniów patriotyzmu i świadomości narodowej. Program obfitował w wiele atrakcji i wydarzeń.
W drodze do Trójmiasta zwiedziliśmy w Malborku największy ceglany zamek na świecie. Kolejnego dnia realizowaliśmy program w Gdańsku. W Muzeum II Wojny Światowej podziwialiśmy historyczną wystawę multimedialną. Następnie odbyliśmy spacer w zasięgu obwarowań Starego Miasta, gdzie zobaczyliśmy fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Wielki Młyn – Żuraw. Na Westerplatte oddaliśmy hołd żołnierzom września 1939 roku pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Szymbarku. Obejrzeliśmy Dom Sybiraka i model sowieckiego łagru, następnie wąskimi, podziemnymi korytarzami udaliśmy się do bunkra organizacji wojskowej „Gryf Pomorski”. Po zgaszeniu świateł mogliśmy usłyszeć i poczuć symulację nalotu bombowego. Zwiedziliśmy także Dom Trapera, Dom Kaszuba z Turcji i Dom Do Góry Nogami.
Wspomnienie i emocje pozostaną nam na długo w pamięci.

(kl)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.