12 kwietnia uczniowie klasy VIa pod opieką Katarzyny Karpowicz-Krupińskiej i Luizy Staneckiej udali się do Stacji Uzdatniania Wody „Zagajnikowa” w Pabianicach na warsztaty ekologiczne zorganizowane z okazji Dnia Wody. Młodzież miała okazję zwiedzić obiekt, dowiedzieć się jakie jest zapotrzebowanie człowieka na wodę, zarówno pitną jak i użytkową oraz poznać jakościowy i ilościowy stan wody w Polsce. Pracownicy stacji przedstawili uczniom cykl obiegu wody w przyrodzie, wyjaśnili skąd woda bierze się w naszych domach i na czym polega jej uzdatnianie. Niezwykle interesujący okazał się pokaz doświadczeń badania odczynu pH różnych substancji. Każdy z uczestników mógł wykonać pracę plastyczną związaną z dowolnym skojarzeniem dotyczącym wody oraz zrobić sobie zmywalny tatuaż.

(kk)