„Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek. Już są wakacje, lekcje skończone”


Nadeszły wakacje, czyli czas odpoczynku, beztroskiej zabawy i niesamowitych wojaży. Ostatni dzień roku szkolnego dostarczył nam wiele emocji za sprawą miejskiego zakończenia roku szkolnego 2022/2023, którego gospodarzem mieliśmy zaszczyt dziś być.

Naszą szkołę zaszczycił swoją obecnością Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, a także jego wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska – Jasiczek. Prezydentom towarzyszyli m.in. przedstawiciele Rady Miasta, naczelnik Wydziału Edukacji, Sportu i Kultury Waldemar Boryń. Obecni byli również przedstawiciele związków zawodowych, dyrektorzy placówek oświatowych oraz wyznaczeni przez radę pedagogiczną uczniowie z poszczególnych publicznych szkół podstawowych i niepublicznej Szkoły Podstawowej „Optima”, którzy osiągnęli najwyższą średnią. Prymusi otrzymali z rąk pana Prezydenta dyplomy i nagrody. Tegoroczni prymusi „Ósemki” to : Igor Dobrosz oraz Oskar Kabziński.

Uroczyste podsumowanie roku szkolnego było okazją do podziękowania za wieloletnią pracę czterem dyrektorkom szkół podstawowych. Tę dzisiejszą, radosną uroczystość przyćmiła smutna dla naszej szkolnej społeczności okoliczność związana z zaprzestaniem pełnienia od nowego roku szkolnego funkcji dyrektora przez p. Marzennę Majchrzak. Od września funkcję dyrektora SP8 będzie pełniła p. Agnieszka Trzeszczak, która dzisiaj tę nominację odebrała z rąk Pana Prezydenta. Pani Agnieszce Trzeszczak, naszej wieloletniej pani wicedyrektor, serdecznie gratulujemy i bardzo się cieszymy.

Po zakończeniu części oficjalnej na scenę wkroczyli młodzi artyści. Z uśmiechem na buziach wyrecytowali, jak można spędzić wakacje. Pojawiło się wiele ciekawych pomysłów: pływanie w jeziorze, czytanie w cieniu pod jaworem czy wejście na szczyt, który sięga chmur. Do wakacyjnych propozycji przedstawionych przez recytatorów dołączył się szkolny chór, radośnie wyśpiewując, co jeszcze może nas spotkać podczas letniego wypoczynku. Ubrane w słomkowe spódniczki i ozdobione wielobarwnymi kwiatami gimnastyczki zaprosiły nas z kolei na słoneczne Hawaje. Pełen gracji hawajski taniec w wykonaniu trzecioklasistek przeniósł nas chociaż na chwilę na tę egzotyczną wyspę. Niespodziankę przygotowały również cheerleaderki, które swoim występem z pomponami oczarowały publiczność.

Zapamiętamy to uroczyste zakończenie roku szkolnego na długo, gdyż było piękne oraz pełne wrażeń i emocji.

Do zobaczenia we wrześniu! Życzymy udanych wakacji!

(mw)

Pożegnanie klas VIII.

Miejskie zakończenie roku szkolnego.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.