Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w naszej szkole 13 października. W tym roku przypada 250. rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej, która  była pierwszym w świecie ministerstwem oświaty i o wiele lat wyprzedziła podobne rozwiązania w innych państwach. Na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego powołał ją 14 października 1773 r. Sejm Rozbiorowy. Nie zapomnieli o tym wspomnieć  na początku akademii nasi uczniowie, którzy przedstawili najważniejsze fakty związane z tym doniosłym wydarzeniem w dziejach historii naszego kraju. Wydarzeniem, które było wyrazem troski o edukację młodych Polaków.  

Następnie Pani Dyrektor, Agnieszka Trzeszczak, podziękowała nauczycielom za zaangażowanie i wysiłek włożony w kształcenie uczniów. Podziękowania skierowane zostały również do pracowników administracji i obsługi, bez których nasza szkoła nie przypominała takiego miejsca, jakim jest – czysta, zadbana i bezpieczna.

Po części oficjalnej wszyscy oglądaliśmy występy naszych szkolnych artystów. Klasa 6a przygotowała  krótką scenkę, która obrazowała, z jakimi zabawnymi sytuacjami możemy się spotkać podczas lekcji. Uczniowie klasy 5a zaśpiewali kilka piosenek, których tematem były między innymi podziękowania dla pracowników oświaty. Wystąpiły również nasze urocze gimnastyczki, tym razem zaprezentowały się dziewczynki z klasy trzeciej. 

(mw)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.