Z okazji Dnia Ziemi zapraszamy was do wykonania projektu Ziemi z naturalnej, rosnącej farby (sól, maka i woda). W domowych warunkach można stworzyć cudowne kule ziemskie według własnego projektu. Powodzenia – wasza świetlica.

22 kwietnia, czyli już niedługo przypada Dzień Ziemi. Warto z tej okazji porozmawiać z dziećmi o naszej planecie, o tym jak możemy o nią dbać, a nawet włączyć wątek budowy Ziemi czy układu słonecznego. My dla zobrazowania tematu wykonaliśmy pracę plastyczną za pomocą naszych ulubionych rosnących farb.

Do stworzenia planety za pomocą rosnących farb będziecie potrzebować: szablon ziemi, dwie kartki techniczne A4, rosnące farby w kolorze zielonym i niebieskim przepis ( to  potrzebna będzie: (sól, mąka, woda jak na masę solną, w tych samych proporcjach), patyczki do mieszania lub pędzelki, mikrofala lub piekarnik. Na wykończenie pracy biała i czarna farba.

Masę bazową na rosnące farby możemy zabarwić barwnikami spożywczymi, startą kredą lub farbami.

Inna opcja to stworzenie pracy plastycznej z podstawowej masy bez kolorów i po wypieczeniu pomalowanie rysunku farbami. W taki sposób uzyskamy podobny efekt rysunku 3D. Zobaczcie na naszych zdjęciach jak wyglądały kolejne etapy tworzenia Planety Ziemi.

Naszą masę do rosnących farb barwiliśmy barwnikami spożywczymi w proszku. Lub można je kupić na allegro.

 

Białą farbą malujemy atmosferę, a na koniec dodajemy czarne tło.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *