Jesienna akcja zbierania kasztanów organizowana co roku przez Samorząd Uczniowski od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów. Głównym celem zbiórki jest pomoc zwierzętom leśnym zimą, a dodatkową zachętą jest oczywiście wycieczka do leśniczówki jako nagroda i podsumowanie akcji. 6 czerwca najbardziej zaangażowani zbieracze odwiedzili pana leśniczego oraz jego podopiecznych. Jak zwykle było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz mnóstwo słodkości przygotowanych przez gospodarzy. Pan leśniczy opowiedział kilka ciekawostek na temat stada danieli, którymi się opiekuje oraz trochę o tradycji myśliwskiej. Wizyta przebiegła bardzo sympatycznie, a uczniowie zakończyli ją obietnicą ponownego przyłączenia się do akcji już kolejnej jesieni.

(jj)