W 2002 roku ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia dokładnie w setną rocznicę powstania tej sympatycznej maskotki. Dokładna data to 25 listopada, która w tym roku wypadła w weekend dlatego nasi uczniowie mogli pochwalić się swoimi pluszakami w poniedziałek. Chyba nie ma na świecie takiego człowieka, który w swoim życiu nie posiadał Misia-przyjaciela, który pomagał zasypiać, uczestniczył w dziecięcych zabawach czy dzielił wszelkie radości i smutki. Dzisiejszy dzień potwierdził tylko, że pluszowy miś nadal jest ulubioną przytulanką dzieci. Mogliśmy podziwiać maskotki wielkości dorosłego człowieka, tradycyjne oraz te kieszonkowe, które mieszczą się w dłoni, ale wszystkie kochane i ważne dla każdego z dzieci.

(jj)