Szkolne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2020

11 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku pod hasłem „Działajmy Razem”.  Przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak: hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, szkodliwe treści w sieci, wymaga zaangażowania specjalistów z różnych dziedzin życia, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.

W ramach tego przedsięwzięcia podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom ważnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów Internetu.

We wszystkich klasach w ramach zajęć z wychowawcą odbyły się zajęcia profilaktyczne z zakresu cyberbezpieczeństwa. Uczniowie tworzyli: plakaty, komiksy, kodeksy Internauty, itd. Wszystkie prace wyeksponowane zostaną 17 lutego na szkolnym korytarzu.

Dodatkowo reprezentanci klas: V-VIII sprawdzili swoją wiedzę pisząc test z zakresu znajomości zasad bezpiecznego korzystania z Internetu natomiast dziewczynki i chłopcy z klas: I-IV obejrzeli bajki edukacyjne z zasobów www.sieciaki.pl.

(ko)

Pedagog szkolny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *