🤝 Mediacje rówieśnicze – nauka dialogu i współpracy


W dniu 15.06.2026 uczennice naszej szkoły: Kamila Jantoń i Natalia Krawczyk wzięły udział w podsumowaniu Mediacji Rówieśniczych  w Szkole Podstawowej nr 17 im. Małgorzaty Kozery-Gliszczyńskiej w Pabianicach. 

Celem spotkania było zaprezentowanie idei mediacji rówieśniczych oraz przedstawienie efektów pracy uczniów klas VII–VIII, którzy ukończyli specjalistyczne szkolenie i pełnili rolę mediatorów wspierających swoich rówieśników w konstruktywnym rozwiązywaniu konfliktów.

W programie wydarzenia przewidziano:

  • prezentację założeń i przebiegu programu Mediacji Rówieśniczych,
  • pokazową scenkę mediacyjną przygotowaną przez uczniów,
  • wręczenie certyfikatów uczestnikom kursu,
  • symboliczne przekazanie mediatorskich koszulek kolejnemu pokoleniu uczniów przygotowujących się do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji.

Mając na uwadze promowanie postaw opartych na dialogu, współpracy i odpowiedzialności społecznej uczennice pod opieką pedagoga szkolnego miały możliwość poznać prezentowane działania w Szkole Podstawowej Nr 17. 

A. Jabłońska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *