W dniu 15.06.2026 uczennice naszej szkoły: Kamila Jantoń i Natalia Krawczyk wzięły udział w podsumowaniu Mediacji Rówieśniczych w Szkole Podstawowej nr 17 im. Małgorzaty Kozery-Gliszczyńskiej w Pabianicach.
Celem spotkania było zaprezentowanie idei mediacji rówieśniczych oraz przedstawienie efektów pracy uczniów klas VII–VIII, którzy ukończyli specjalistyczne szkolenie i pełnili rolę mediatorów wspierających swoich rówieśników w konstruktywnym rozwiązywaniu konfliktów.
W programie wydarzenia przewidziano:
- prezentację założeń i przebiegu programu Mediacji Rówieśniczych,
- pokazową scenkę mediacyjną przygotowaną przez uczniów,
- wręczenie certyfikatów uczestnikom kursu,
- symboliczne przekazanie mediatorskich koszulek kolejnemu pokoleniu uczniów przygotowujących się do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji.
Mając na uwadze promowanie postaw opartych na dialogu, współpracy i odpowiedzialności społecznej uczennice pod opieką pedagoga szkolnego miały możliwość poznać prezentowane działania w Szkole Podstawowej Nr 17.
A. Jabłońska




Brak komentarzy