„Zapasy sportem wszystkich dzieci”


Od ponad dwóch lat nasza szkoła bierze udział w programie „Zapasy sportem wszystkich dzieci”. Podsumowaniem całorocznej pracy jest turniej, w którym startuje odział 16 szkół podstawowych z całej polski. W tym roku zawody rozgrywane były 8 grudnia w Białołęckim Ośrodku Sportu. Nasi zawodnicy do Warszawy wyjechali już w czwartek. Pobyt w stolicy rozpoczęli od zwiedzania Stadionu Narodowego. Mieli okazję zobaczyć sektor VIP przeznaczony dla najważniejszych gości areny, szatnie zawodników, strefę odnowy biologicznej, płytę boiska oraz areszt dla niesfornych kibiców.

Po obiedzie i zakwaterowaniu w hotelu wyruszyli na wieczorne zwiedzanie Starego Miasta. Podziwiali w świątecznej iluminacji Zamek Królewski, Pałac Prezydencki, Starówkę oraz Krakowskie Przedmieście. Był też czas na Jarmark Bożonarodzeniowy i zakup pamiątek.

Następnego dnia przyszedł czas na rozgrywki sportowe. W wyniku losowania trafiliśmy do grupy ze Szkołą Podstawową w Radkowicach, Szkołą Podstawową nr 258 z Warszawy oraz Szkołą Podstawową nr 8 w Żarach. Mimo zaciętej walki i zwycięstwa ze szkołą z Warszawy nie udało się awansować do ćwierćfinału. O porażce zadecydowała minimalna przegrana ze szkołą z Radkowic.

Był już to drugi udział naszych uczniów w Ogólnopolskim Turnieju „Zapasy sportem wszystkich dzieci”. Naszą szkołę reprezentowali: Anastasiia Kravtsova, Michał Milecki, Kyrylo Viazovykh, Nadia Wysocka, Filip Pietrzak, Julia Sobala, Brajan Stępień, Bartosz Sułak, Maja Wysocka, Jakub Grzeszkiewicz, Julia Łęgowska, Eliza Zalas. Zawodnikami opiekowali się: pani Renata Mikołajczyk i trener Kamil Szyszka. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i turniejową koszulkę.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.