„Zapasy sportem wszystkich dzieci”


„Zapasy sportem wszystkich dzieci” to ogólnopolski program stworzony przez Polski Związek Zapaśniczy wraz Ministerstwem Sportu i Turystyki, którego celem jest promocja zapasów wśród dzieci. W programie bierze udział również nasza szkoła.

W ramach programu w dniach 8 – 9 grudnia w Warszawie odbył się zawody sportowe, w których udział wzięło 16 szkół z całej Polski. Była również reprezentacja naszej szkoły w składzie: Lena Abramek, Eliza Zalas, Wiktoria Gajewska, Laura Grodzka, Eryk Grodzki, Oleksandr Garkusza, Mateusz Broniarczyk, Jakub Zajączkowski, Leo Polowczyk. Dwudniowy pobyt w Warszawie rozpoczął się od zwiedzania Muzeum Sportu i Turystyki. To jedno z najstarszych tego typu muzeów w Europie, działa od 1952 roku. Znajdują się w nim zbiory ukazujące dzieje sportu od antycznej Grecji do współczesności. Pośród kilku tysięcy eksponatów obejrzeć można oryginalne medale olimpijskie, puchary, odznaki sportowe i turystyczne, stroje i sprzęt sportowy. Muzeum mieści się w nowoczesnym gmachu Centrum Olimpijskiego.

Następnie zawodnicy dojechali na miejsce zawodów gdzie odbyła się weryfikacja zawodników, losowanie grup oraz omówienie spraw organizacyjnych. Po zjedzeniu obiadokolacji drużyny zostały zakwaterowane w hotelach. Był też czas na wieczorny spacer po Placu Zamkowym oraz Starówce błyszczących w świątecznych iluminacjach. Kolejny dzień był pełen emocji. Po zjedzeniu śniadania drużyny zjechały ponownie na miejsce rozgrywania zawodów. 16 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Nasi reprezentanci walczyli w grupie ze Szkołą Podstawową nr 41 z Rudy Śląskiej, Szkołą Podstawową nr 20 z Lublina oraz Szkołą Podstawową nr 258 z Warszawy. Walki w grupie były bardzo zacięte i wyrównane. Mimo wielkiej ambicji i waleczności nie udało się nam awansować do dalszych rozgrywek. Udział w zawodach zakończyliśmy na fazie grupowej. Zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach: drużynowe przeciąganie liny, wyścigi na materacach, wyścigi numerków, berek dookoła materaca, wyrywanie ogonków, wyrywanie piłki.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.