24 marca na stadionie MOSiR odbył sięXII Pabianicki Półmaratonik, w którym wystartowało 400 dzieci. W kategorii klas III – IV naszą szkołę reprezentowały: Maja Okraska, Zuzanna Widawska, Wiktoria Gajewska, Emiliia Czaplyhina oraz Viktoriia Yarova, Zawodniczki miały do pokonania dystans 400 m. Na dystansie 600 m. w kategorii klas V – VI startowała Martyna Dobrosz, która zajęła V miejsce. Każdy uczestnik zawodów otrzymał koszulkę, a po ukończeniu biegu pamiątkowy medal. Był też słodki poczęstunek.

Po biegach dzieci rozegrano Bieg na Szpilkach oraz Bieg Januszów. Bieg na Szpilkach to rywalizacja pań ścigających się na dystansie 100 m w butach na co najmniej 7-centymetrowej szpilce. Natomiast w Biegu Januszów panowie mają do przebiegnięcia 200 metrów w klapkach, białych skarpetach, białej koszulce na ramiączkach, krótkich spodenkach z reklamówką trzymaną w rękach. W tych wyścigach zawodniczki i zawodnicy wykazali się dużą pomysłowością. Byli świetnie poprzebierani, a ich biegowi towarzyszyła duża dawka humoru.

O godzinie 11.00 rozpoczął się bieg na dystansie 5 km. oraz XII Pabianicki Półmaraton, w którym wystartowało ponad 1200 zawodników.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.