13 czerwca 2023 r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się ósma edycja Mityngu Lekkoatletycznego im. Jadwigi Wajsówny. Są to już cykliczne zawody lekkoatletyczne dla uczniów pabianickich szkół podstawowych, których organizacją zajmuje się nasza szkoła przy współpracy z UKS Azymut Pabianice. Patronat nad sportowymi zmaganiami objął Prezydent Miasta Pabianic, pan Grzegorz Mackiewicz.

Tuż przed godziną dziewiątą na stadionie MOSiR–u zgromadzili uczniowie z pabianickich podstawówek: SP 1, SP 5, SP 8, SP 9. SP 13, SP 14, SP 16, SP 17, SP im. św. Wincentego a Paulo dodatkowo swoich zawodników zgłosiły szkoły podstawowe z Ksawerowa, Bychlewa, Petrykoz i Piątkowiska. Łącznie w lekkoatletycznych zmaganiach wzięło udział ponad czterystu uczniów.

Oficjalnego otwarcia dokonała pani dyrektor, Marzenna Majchrzak która życzyła sportowcom sukcesów, a także godnej rywalizacji w duchu fair play. Tuż po rozpoczęciu delegacje poszczególnych szkół udały się na pobliski cmentarz, aby złożyć kwiaty na grobie Jadwigi Wajsówny.

Każda szkoła wystawiła do poszczególnych konkurencji po 2 zawodników. Zawodnik mógł startować tylko w jednej konkurencji oraz w sztafecie. Konkurencje na mityngu: 60 m. dziewcząt i chłopców, 200 m dzw. i chł., 600 m. dzw., 800 m. chł., skok w dal dzw. i chł., rzut piłeczka palantową dzw. i chł., rzut piłką lekarską dzw. i chł., sztafety 4×100 dzw i chł.

W czasie mityngu odbyły się biegi naborowe do sekcji lekkoatletycznej UKS Azymut Pabianice, dla dzieci z rocznika 2013.

Pomimo sportowej rywalizacji podczas zawodów panowała przyjacielska atmosfera. Ogromne emocje udzieliły się wszystkim. Uczniowie oraz nauczyciele głośno dopingowali swoich zawodników.

Uczniowie z naszej szkoły, którzy osiągnęli najlepsze wyniki to:

Oskar Madej III miejsce w rzucie piłeczką palantową, I miejsce Zuzanna Widawska i II miejsce Laura Grodzka w biegu na 300 m., I miejsce Leo Polowczyk w biegu na 300 m.

Każdy z zawodników, który stanął na podium, otrzymał  medal oraz pamiątkowy dyplom. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 14.

Zwycięska drużyna otrzymała piękny puchar.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom wychowania fizycznego serdecznie gratulujemy!

(mw)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.