„JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE”


22 maja uczniowie klasy IIa Nina Kowalewska i Kacper Smyła wzięli udział w miejskim konkursie „Jestem bezpieczny na drodze”, edycja pod hasłem „Bezpieczeństwo drogowe i pożarowe”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Grzegorza Piramowicza w Pabianicach, pod patronatem Prezydenta Miasta Pabianic, Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji.

Celem konkursu było wdrażanie i utrwalanie prawidłowego, bezpiecznego zachowania w ruchu ulicznym oraz w środkach komunikacji, przybliżenie dzieciom przepisów i znaków obowiązujących w ruchu drogowym, uświadomienie zagrożeń pożarowych oraz kształtowanie pożądanych postaw dotyczących bezpieczeństwa. Uczniowie w dwuosobowych drużynach zmagając się z zadaniami umysłowo – graficznymi i manualnymi, rozwijali również umiejętność współdziałania w grupie oraz współzawodnictwa w duchu fair – play.

Mimo, że naszym zawodnikom nie udało się stanąć na podium, wrócili do szkoły zadowoleni, z drobnymi upominkami. Udział w konkursie to też dobra zabawa!

(gb)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.