IX Mityng Lekkoatletyczny im. Jadwigi Wajsówny


11 czerwca 2024 r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się dziewiąta edycja Mityngu Lekkoatletycznego im. Jadwigi Wajsówny. Są to już cykliczne zawody lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych powiatu pabianickiego, których organizacją zajmuje się nasza szkoła przy współpracy z UKS Azymut Pabianice. Patronat nad sportowymi zmaganiami objął Prezydent Miasta Pabianic, pan Grzegorz Mackiewicz.

Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie uczniów z następujących szkół podstawowych: SP 1, SP 2, SP 3, SP 5, SP 8, SP 9, SP 16, SP 17, SP Optima oraz szkół z Ksawerowa, Bychlewa, Petrykoz i Dłutowa. Łącznie w lekkoatletycznych zmaganiach wzięło udział ponad czterystu uczniów. Oficjalnego otwarcia dokonała pani dyrektor, Katarzyna Olewińska, która życzyła sportowcom sukcesów, a także godnej rywalizacji w duchu fair play. Tuż po rozpoczęciu delegacje poszczególnych szkół udały się na pobliski cmentarz, aby złożyć kwiaty na grobie Jadwigi Wajsówny.

Każda szkoła wystawiła do poszczególnych konkurencji po 2 zawodników. Zawodnik mógł startować tylko w jednej konkurencji oraz w sztafecie. Konkurencje na mityngu: 60 m. dziewcząt i chłopców, 200 m dzw. i chł., 600 m. dzw., 800 m. chł., skok w dal dzw. i chł., rzut piłeczka palantową dzw. i chł., rzut piłką lekarską dzw. i chł., sztafety 4×100 dzw i chł. W czasie mityngu odbyły się biegi naborowe do sekcji lekkoatletycznej UKS Azymut Pabianice, dla dzieci z rocznika 2014.

Pomimo sportowej rywalizacji podczas zawodów panowała przyjacielska atmosfera. Ogromne emocje udzieliły się wszystkim. Uczniowie oraz nauczyciele głośno dopingowali swoich zawodników.

Każdy z zawodników, który stanął na podium, otrzymał medal oraz pamiątkowy dyplom. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Dłutowa. Zwycięska drużyna otrzymała piękny puchar.

Wszystkim uczniom oraz nauczycielom wychowania fizycznego serdecznie gratulujemy!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.