„Integracja zaczyna się w sercu”


12 grudnia spotkaliśmy się na zawodach w Powiatowej Hali Sportowej, przy ulicy św. Jana w Pabianicach. Była to już IX edycja festynu sportowego „Integracja zaczyna się w sercu”. W zabawie wzięli udział uczniowie z SP nr 1, SP nr 8, SP nr 9, SP nr 16 i ZSS nr 5. Zawodnicy zostali podzieleni na cztery drużyny: „czerwoną”, „żółtą”, „niebieską” i „zieloną”. W skład zespołu wchodziło po dwóch uczniów z każdej szkoły. Startujących dopingowali zgromadzeni na trybunach kibice.

Po wspólnej rozgrzewce rozpoczęły się zawody. Tegoroczny festyn miał być kolorowy i różnorodny. Zawodnicy rywalizowali aż w 10 konkurencjach: było min. przekładanie obręczy, bieg slalomem, pokonywanie toru przeszkód i oczywiście przeciąganie liny. Różnorodność zadań sprawiła, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, coś w czym był najlepszy.

Swoją sprawność mogli zaprezentować również kibice oraz zaproszeni goście startując w przygotowanych dla nich konkurencjach. Emocje na trybunach, a na parkiecie radość, bo udało się pokonać własne ograniczenia i słabości. A publiczność, oprócz konkurencji sportowych, miała również okazję obejrzeć wiele występów tanecznych. Rozdanie nagród zakończyło tegoroczne zawody, wygrała drużyna „zielonych”. Jednak tego dnia, chyba wszyscy, którzy mieli okazję uczestniczyć w festynie, czuli się wygrani.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.