Uczniowie z klasy 2a nagrodzeni w ogólnopolskim konkursie „Gang Fajniaków”.

Uczniowie z klasy 2a przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego i konkursu plastycznego z elementami ekologii „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”, którego organizatorem jest sieć sklepów Biedronka. Program miał na celu szerzenie wartości ekologicznych, dbanie o nasze naturalne środowisko oraz odkrywanie tajemnic przyrody z bohaterami Gangu Fajniaków.

Zadanie konkursowe polegało na przeprowadzeniu lekcji dotyczących wybranego żywiołu natury: (ogień – Słońce Sonia, woda – Kropelka Ksenia, ziemia – Drzewo Dobromir i powietrze- Chmurka Celinka), na podstawie scenariuszy, materiałów edukacyjnych oraz doświadczeń dostępnych na stronie projektu, udokumentowaniu i opisaniu tych zajęć oraz przesłaniu indywidualnych prac plastycznych dzieci, inspirowanych żywiołami przyrody.

Jury przy wyborze zwycięskich i wyróżnionych prac kierowało się poniższymi kryteriami: kreatywność przygotowanej pracy plastycznej, widoczny wkład i zaangażowanie dzieci, zgodność pracy konkursowej z tematyką i celem konkursu polegającym na promowaniu postaw proekologicznych i wrażliwości ekologicznej. Specjalnie oceniania była również wyjątkowa skala przeprowadzonych zajęć i wyjątkowo innowacyjne podejście ujęte w opisie nauczyciela.

Dzień ogłoszenia wyników okazał się szczęśliwy dla klasy IIa, która znalazła się w gronie 400 nagrodzonych klas w Polsce. Łącznie do konkursu wpłynęło aż 6999 prac plastycznych, przystąpiły 2144 placówki oświatowe z całej Polski.

Poniżej fotorelacja z przeprowadzonych zwycięskich zajęć oraz prac plastycznych.

Wychowawczyni klasy IIa

Olesiak Andżelika

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.