Akademia Zapasów Józefa Tracza

6 października gościliśmy w naszej szkole pana Józefa Tracza – trzykrotnego medalistę Igrzysk Olimpijskich. Tego dnia byliśmy współorganizatorami turnieju zapaśniczego pod hasłem „Suples promocja zapasów” zorganizowanym przez Akademię Zapasów Józefa Tracza. Na starcie stanęło osiem drużyn: SP1, SP 5, SP 13, SP 16, SP 17, SP Pawlikowice i dwie drużyny SP 8. Zawody miały charakter gier i zabaw siłowych, szybkościowych, zręcznościowych i logicznego myślenia. Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: przeciąganie liny, wypychanie z materaca, bieg slalomem, wyrywanie piłki FITBALL oraz kółko i krzyżyk na macie.

Drużyna klas IV w składzie: Zuzia Widawska, Malwina Musiał, Maja Okraska, Nadia Wysocka, Many Isachyjan, Leo Polowczyk, Patryk Włodarczyk i Filip Wojtysiak w końcowej klasyfikacji zajęła VI miejsce. Turniej wygrała reprezentacja SP 8  składzie: Dorota Sobanty, Julka i Natalia Sobala, Nadia Kopacka, Maja Wysocka, Justyna Raźna, Daria Prytshchsk, Yena Petiurenko, Bartosz Sułek, Filip Pietrzak oraz Artem Donets. Drugie miejsce zajęła SP 5, trzecie SP 16.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowa koszulkę, medal, dyplom oraz zdjęcie naszego medalisty z autografem. Szkoły, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały pamiątkowe puchary.