„Przygotowanie mieszkańców lasu do zimy”

Dnia 21listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły poszli do Biblioteki Pedagogicznej na lekcję biblioteczną pod opieką K. Laśkiewicz i J. Lelonek. Temat lekcji to: „Przygotowanie mieszkańców lasu do zimy”. Na początku spotkania uczniowie obejrzeli krótki film pt. „Dzik Ryjo” – zabawna, pouczająca i barwna opowieść. Na zajęciach dzieci poznały zwyczaje wybranych zwierząt leśnych w okresie późnej jesieni. Poznały m.in. leśne śpiochy, zwierzęta gromadzące zapasy oraz takie, które zmieniają swoją szatę z letniej na zimową, gdyż w okresie zimowym pozostają aktywne. Rozmawialiśmy również o sposobach na przetrwanie zimy różnych gatunków ptaków.

Dzieci dowiedziały się także jak mądrze pomagać naszym skrzydlatym przyjaciołom, i co należy zrobić, aby karmnik był dla nich dobrą „stołówką”.

Lekcja była bardzo interesująca.