Głos młodych ma znaczenie! Nasz Samorząd Uczniowski na I Forum Młodych w Pabianicach.


​Wielkie wydarzenie z udziałem reprezentantów naszej szkoły! W minionych dniach przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 8 w Pabianicach – Julia Sobala oraz Filip Pietrzak, pod czujnym okiem opiekuna, pani Joanny Jarmakowskiej – wzięli udział w I Forum Młodych. Wydarzenie, które zostało zorganizowane przez Urząd Miejski w Pabianicach, zgromadziło młodzież ze wszystkich pabianickich szkół podstawowych oraz najważniejszych przedstawicieli lokalnych władz.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Prezydent Miasta Grzegorz Mackiewicz, Zastępca Prezydenta pani Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Iwona Marczak oraz radni. ​Dla zaproszonych uczniów była to wyjątkowa okazja, aby od kuchni poznać mechanizmy rządzące naszym miastem. Podczas sesji szczegółowo omówiono:

​Zasady funkcjonowania i zadania Rady Miejskiej.

​Procedury tworzenia i zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego.

​Kreatywność i integracja – pomysły SP8

​Głównym punktem programu były warsztaty, podczas których młodzi radni mogli zgłosić własne pomysły na projekty dedykowane młodzieży. Co ciekawe, uczniowie ze wszystkich szkół byli wyjątkowo zgodni – prezentowane pomysły skupiały się wokół aktywności fizycznej oraz integracji rówieśniczej. ​Nasza reprezentacja godnie broniła barw „Ósemki”, przedstawiając kreatywne propozycje na ożywienie przestrzeni miejskiej dla nastolatków. W wyniku końcowego głosowania zwyciężył projekt pod hasłem:

​MŁODZIEŻOWE CENTRUM INTEGRACJI I ROZRYWKI „PRZYSTAŃ MŁODZIEŻOWA”

​Niezmiernie cieszy nas fakt, że zwycięska koncepcja była bardzo zbliżona do propozycji przygotowanej przez uczniów naszej szkoły! To dowód na to, że doskonale rozumiemy potrzeby swoich rówieśników i potrafimy myśleć perspektywicznie.

​Na zakończenie tego pełnego emocji dnia, wszyscy uczestnicy Forum otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Nie zabrakło również czasu na zakulisowe rozmowy oraz pamiątkowe zdjęcia z władzami Pabianic.

​Julii, Filipowi oraz pani Joannie Jarmakowskiej serdecznie gratulujemy świetnej postawy i godnego reprezentowania Szkoły Podstawowej nr 8. Udowodniliście, że głos młodych ma realną siłę!

​Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia w naszej galerii.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *