Rok szkolny 2021/2022 już za nami. Był to rok bardzo pracowity, szczególnie dla naszych ósmoklasistów, którzy po raz pierwszy w życiu przystąpili do ważnego egzaminu, a później dokonali wyboru dalszej drogi edukacyjnej.

24 czerwca ósmoklasiści pożegnali się ze społecznością szkolną podczas uroczystej akademii. Uczniowie przygotowali dla nas piękną niespodziankę. Część artystyczną rozpoczęli od odtańczenia poloneza do muzyki Wojciecha Kilara. Uczniowie płynnie i dostojnie chodzili w parach. Sylwetki tancerzy i tancerek były wyprostowane, a głowy dumnie wzniesione, aby podkreślić doniosły i uroczysty styl tańca. Później przyszedł czas na wiersze, które nawiązywały między innymi do tego, że młody człowiek w swoim życiu nigdy nie stoi w miejscu, bo ciągle są przed nim nowe wyzwania i cele. Następnie zaśpiewali, wspierani przez szkolny chór, piosenki, które wprowadziły nas w wesoły wakacyjny nastrój.

Absolwenci pięknie się z nami pożegnali. Podziękowali pani Dyrektor za to, że potrafiła w tych trudnych czasach ciągle ich mobilizować i wspierać. Podziękowali także pani Dyrektor za starania, cierpliwość, wyrozumiałość i przeprosili za wszystkie zmartwienia, których przysporzyli. Słowa pełne wdzięczności skierowali również do pozostałych pracowników szkoły: wychowawczyń, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji. Bardzo miłym gestem było wręczenie wszystkim pracownikom szkoły kwiatów. Chwile pełne wzruszeń dostarczyła piosenka, której słowa skierowane były do rodziców:

Mamo, Ty jesteś moim powietrzem,
Z tobą chcę się śmiać.
Tato, Ty jesteś moim okrętem,
Niesiesz mnie przez świat.

Kiedyś przyjdzie czas, role zmieni w nas.
Wtedy pomożemy wam.”

Pani Dyrektor, Marzenna Majchrzak, podziękowała rodzicom za zaangażowanie i wzorowe wychowanie dzieci, a przewodniczącej Radzie Rodziców, p. Ewie Dybce – Yazichyan, za wieloletnią współpracę. Następnie nadszedł długo oczekiwany moment, czyli rozdanie świadectw. Świadectwa wręczyły absolwentom pani Dyrektor oraz wychowawczynie: p. Justyna Borowiec- Kapuścińska oraz p. Marzena Warenczak.

Oto nasi nagrodzenie absolwenci:

Klasa VIII a

Goździk Zuzanna 5,35;wzorowe

Yazichyan Araksi 5,06; wzorowe

Ciupa Weronika 5,0; wzorowe

Drężek Viktoria 5,0; wzorowe

Klasa VIII b

Tomczyk Karina 5,29; wzorowe

Miło nam ogłosić, iż podczas miejskiego zakończenia roku szkolnego, które miało miejsce w SP14, uczennica naszej szkoły, Zuzanna Goździk, za wysokie wyniki w nauce otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Pabianice.

Drodzy Absolwenci, osiem lat wytężonej pracy już za Wami, przed Wami nowa szkoła, nowe cele i wyzwania. Bez Was we wrześniu zrobi się pusto w „Ósemce”. Jako szkoła staraliśmy się dać Wam jak najwięcej i przygotować jak najlepiej do dalszej edukacji. Teraz już wszystko w Waszych rękach. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Uczniowie klas I- VII, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem:

Klasa I a

Banaszczyk Hubert, Domańska Maja, Gąsiorowska Julia, Kravtsova Anastasiia, Koczkowski Mateusz, Łęgowski Tymon, Makowski Lubomir, Milecki Michał, Tomaszczyk Alan.

Klasa II a

Gajewska Wiktoria, Łachacz Teodozja, Widawska Zuzanna, Raźny Sebastian, Pietras Krystian, Ataseven Filip, Chadrysiak Szymon.

Klasa III a

Herman Jakub, Pietrzak Filip, Pietrzyk Kacper.

Klasa III b

Jantoń Kamila, Lauer Piotr, Sałata Amelia, Piekielna Nadia.

Klasa IV a

Szwarczewska Alicja, Pietrzak Aleksandra, Dobrosz Martyna, Kabziński Oskar.

Klasa Va

Chadrysiak Alan.

Klasa VI a

Tomczyk Krystian, Tobieński Miłosz, Łachacz Zofia, Pijewska Wiktoria.

Klasa VII a

Bednarek Zofia, Strzelecki Mateusz.

Klasa VII b

Miler Maria, Dobrosz Igor.

Alan Chadrysiak z klasy Va nie opuścił żadnego dnia nauki w roku szkolnym 2021/2022.

Gratulujemy wyróżnionym a wszystkim życzymy radosnych, beztroskich ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji😎

(mw)

Komentowanie zablokowane