Boże Narodzenie to magiczny czas życzeń, prezentów i spotkań z bliskimi. O zwyczajach i tradycjach związanych z tymi pięknymi świętami, mogli usłyszeć uczniowie z klasy pierwszej i drugiej, którzy pod opieką pań wychowawczyń, wybrali się 20 grudnia do Muzeum Miasta Pabianic. Dzieci obejrzały piękną prezentację przedstawiającą tradycje świąteczne, jakie kultywowali nasi przodkowie oraz te, które towarzyszą nam do dnia dzisiejszego np.: ubieranie choinki, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, składanie życzeń przy łamaniu się opłatkiem czy przygotowanie 12 postnych potraw na wigilijny stół. Uczniowie obejrzeli również misternie wykonane ozdoby, jakimi dawniej dekorowano domy. Na zakończenie samodzielnie wykonali bałwanki z tektury, które z radością zanieśli do domów.

Wizyta w muzeum była ciekawym doświadczeniem, wyzwalającym poczucie atmosfery świąt.