Dzień Patrona Szkoły i Dzień Nauczyciela


Każdego roku w dniu 15 października w naszej szkole obchodzimy Dzień Patrona. To czas, kiedy cała społeczność aktywnie uczestniczy w wielu konkursach, zawodach sportowych, zabawach. W ten sposób przywołujemy ducha rywalizacji, która była ważną częścią życia naszej Patronki.

Zgodnie z wieloletnią tradycją obchody święta rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów na grobie Jadwigi Wajsówny. Podczas tegorocznych obchodów mieliśmy okazję obejrzeć krótki film biograficzny, który przybliżył sylwetkę słynnej pabianiczanki. Po filmie zaczęło się współzawodnictwo… W klasach i w sali gimnastycznej uczniowie rywalizowali w kilku kategoriach – każdy znalazł coś dla siebie. Odbywały się konkursy: wiedzy o patronie, plastyczny – „Jesteśmy fair play”, kulinarny – „Śniadanie mistrza” i oczywiście sportowy. W tym roku bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy IIIA i klasy VIIIA. GRATULUJEMY! Dodatkową atrakcją były występy zespołu cheerleaderek i uczennic klas szóstych.

Obchody Dnia Patrona połączono w tym roku z Dniem Nauczyciela. Po występie chóru i życzeniach od uczniów wysłuchaliśmy wystąpienia Pani Dyrektor Marzenny Majchrzak. Zgodnie z tradycją Dnia Edukacji Narodowej również w naszej szkole wręczono w tym roku nagrody wielu zasłużonym nauczycielom.

                                                                                            (dgj)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *