Szkolne koło PCK

SK PCK działa w naszej szkole od kilkudziesięciu lat i zawsze zrzeszało uczniów, którzy z zaangażowaniem propagowali idee humanitaryzmu i bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka.

Wolontariuszem SK PCK może zostać każda dziewczyna i każdy chłopak począwszy od klasy czwartej. Nabór odbywa się od września i trwa przez cały rok szkolny. Członkowie koła na pierwszym spotkaniu wybierają spośród siebie swoich reprezentantów – zarząd szkolnego koła PCK (przewodniczącego, skarbnika i sekretarza).

Członkowie wspólnie z opiekunem koła – Katarzyną Olewińską opracowują plan pracy na dany rok szkolny,  w oparciu o harmonogram działań przygotowany przez Pabianicki oddział PCK.

Corocznie Społeczność naszej szkoły bierze udział, między innymi w następujących akcjach:

  • „Dzień walki z głodem”
  • „Podaruj pluszaka dla dzieciaka”
  • „List do św. Mikołaja”
  • „Gorączka złota”

Działalność SK PCK, to także promowanie zdrowia i zdrowego stylu życia, stąd też uczniowie klas piątych co roku biorą udział w kolejnych edycjach Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Kulturze Zdrowotnej. W roku 2018 uczennice: Natalia Karpińska i Kinga Muszyńska zajęły ex aequo I MIEJSCE! To do tej pory największy sukces uczniów naszej szkoły.

W ramach krzewienia szeroko rozumianego ZDROWIA uczniowie z klas I –VI objęci są programem profilaktyczno-edukacyjnym „Dziel się Uśmiechem”. Oprócz tego od dwóch lat 130 uczniów naszej szkoły objętych jest programem wsparcia systemu żywienia „Żółty Talerz”.

To tylko niewielki wycinek naszej działalności, która nie byłaby tak wielopłaszczyznowa i efektywna, gdyby nie aktywność członków koła PCK.

Jeśli i Ty masz gorące serce i zapał do pracy za cenę uśmiechu dołącz do nas, CZEKAMY NA CIEBIE!

AKTUALNOŚCI SZKOLNE KOŁO PCK

XIV Pabianicka Gala z Okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 2019

4 grudnia 2019
3 grudnia wolontariusze zrzeszeni w szkolnym kole wolontariatu, wzięli udział w uroczystych obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Wydarzenie ma na celu ...Czytaj dalej...

„PODARUJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA” – akcja charytatywna PCK

19 listopada 2019
Wolontariusze Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża zwracają się z prośbą do całej Społeczności Szkolnej SP8 o wsparcie tegorocznej, charytatywnej akcji ...Czytaj dalej...

RANDKA Z TOLERANCJĄ

13 listopada 2019
Uczniowie naszej szkoły zostali zakwalifikowani do projektu pn.: „Randka z Tolerancją”. Pierwsze zajęcia odbędą się 18.11.2019r. o godz.: 8.55 – ...Czytaj dalej...

100 lat PCK

9 września 2019
OD 100 LAT WSZĘDZIE DLA WSZYSTKICH Polskie Towarzystwo Polskiego Krzyża (obecna nazwa: Polski Czerwony Krzyż) zostało oficjalnie uznane przez Międzynarodowy ...Czytaj dalej...