Gimnastyka korekcyjna na wesoło

Propozycje dla najmłodszych i nie tylko 😀

 

Witajcie Kochani. Czas spędzony w domu to doskonała okazja, aby zadbać o nasze stopy. Chodzi dokładnie o wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za ich prawidłowy wygląd i funkcjonowanie. Tak, tak, ta niepozorna część naszego ciała odgrywa bardzo ważną rolę dźwigając na sobie cały nasz ciężar. Dlatego jest teraz dobra okazja, aby trochę o nią zadbać.

Przygotowałam dla Was propozycje zabaw, nawet dla całej rodziny:

PORZĄDKI – rozsypujecie na dywanie zabawki, ale takie które nie są większe od naszej dłoni np; klocki, kredki, maskotki, resoraki, małe nie ostre przedmioty. Następnie próbujecie zebrać je wszystkie np. do pojemnika, ale wykonujecie to tylko i wyłącznie poprzez chwyt stopami. Można dodać element rywalizacji i zrobić to na czas lub ścigając się z rodzeństwem lub rodzicami.

CZYTANIE KSIĄŻKI – doskonałe ćwiczenie manualne. Kartki wybranej książki nie przewracamy palcami dłoni, ale palcami stóp. Zacznijcie od książek z twardymi stronami (książki dla najmłodszych).

PODAJ PIŁKĘ – piłką mogą być zwinięte w kłębek skarpetki, chwytamy piłkę stopami i podrzucamy do góry próbując ponownie złapać. Ćwiczenie można wykonać w parze np. z rodzicem. Podajecie wtedy piłeczkę między sobą. Piłkę możemy również toczyć po ścianie w leżeniu tyłem. 

ŁASKOTKI – to próba wytrzymałości, jeżeli ktoś ma wrażliwe stopy, ale i doskonałe ćwiczenie. Poproście kogoś, aby piórkiem lub czymś miłym miękkim dotykał spodnią część Waszych stóp. Możecie zrobić konkurs kto wytrzyma dłużej 😀.

MALOWANIE STOPAMI – doskonała zabawa dla całej rodziny. Pamiętajcie jednak, że kredka musi być chwycona stopą, a nie włożona między palce.

NAŚLADOWANIE RUCHÓW ZWIERZĄT – stopami pokazujecie, jak zachowuje się na przykład dżdżownica, wąż czy ryba. Pomysłów jest całe mnóstwo.

Jak widzicie można bawić się bezpiecznie z całą rodziną 🙂 Jeżeli będziecie regularnie chwytać stopami różne przedmioty to sami przekonacie się jak ładnie poprawi się ich wysklepienie oraz jak poprawi się ich chwytność.

Na koniec ciekawostka: czy wiecie, że uczeni ze Stanów Zjednoczonych udowodnili, że systematyczne usprawnianie stóp ma wpływ na rozwój naszej inteligencji.

Tak więc DO DZIEŁA! Pozdrawiam Was ciepło 🙂              

 Joanna Jarmakowska 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *