„Cinderella/Kopciuszek”, czyli przenosimy się do roztańczonego kolorowego świata baśni i baletu


Dzisiaj bajka w stylu retro.
Niech widzowie łzę obetrą.
Żadnych łez i żadnych wzruszeń,
Chociaż będzie to Kopciuszek.

W. Chotomska, Kopciuszek

Tę niesamowitą podróż do kolorowego i roztańczonego świata baśni odbyli w czwartek, 31 marca uczniowie klas Ia, IIa, IIIb i gimnastyczki z klasy IV, V. Uczniowie odwiedzili Teatr Wielki w Łodzi i oglądali spektakl baletowy „Cinderella/Kopciuszek” na podstawie pięknej baśni braci Grimm.

Było to przedstawienie w jednym akcie do muzyki Gioacchina Rossiniego. Baletowa wersja wzruszającej historii dziewczynki, nękanej przez złośliwą macochę i jej niedobre córki w wydaniu Giorgia Madii to pogodna, pełna dowcipu i humoru opowieść, pokazana niezwykle plastycznie i z wielkim smakiem. Przedstawienie baletowe dla widza w każdym wieku. Przedstawienie tryskało humorem i zaskakującymi pomysłami inscenizacyjnymi. Jego autorzy umiejętnie balansowali między parodią a hołdem dla sztuki baletowej. Podczas tego widowiska na pewno nikt się nie nudził ani przez chwilę.
W obecnej realizacji w roli macochy i złych sióstr nasi uczniowie zobaczyli niesłychanie komiczny „męski” tercet, który na każdym kroku towarzyszył naszemu Kopciuszkowi… Spektakl podobał się naszym uczniom i wychowawcom, zrobił na nich wielkie wrażenie. Na pewno jeszcze tu wrócą.

Komentowanie zablokowane